KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Potrebujete schudnúť? LeanShake sa skvelo hodí ako chutná a zdravá náhrada jedla na reguláciu hmotnosti a tvorbu svalov. Obsahuje množstvo živín, čím... viac >
Zmiernenie stresu a dobrý spánok Viva+ je úplne prírodný doplnok výživy určený na zmiernenie stresu, zlepšenie nálady a zvýšenie pocitu pohody. Podporuje zdravý... viac >
ZINObiotic - zmes vláknin Jedinečná zmes 8 prírodných druhov vlákniny, ktoré sa metabolizujú v hrubom čreve, podporujú rast prospešných baktérií, zdravú ... viac >
Komplexná výživa buniek Xtend, najmodernejší imunitný a výživový doplnok, je vynikajúcim zdrojom 23 esenciálnych vitamínov, minerálov, fytonutrientov a... viac >

Chcem vyrábať a predávať viacTo že majiteľ firmy nerezignoval, že ho táto „ťažká doba" nezlomila a bojuje o každého nového zákazníka, to je skvelé. Len naoko sa zdá že, nevyťažené kapacity nie sú veľký problém. Zdá sa, že keď je menej zákaziek, je menší príjem, a tak stačí „okresať“ výdaje a problém je vyriešený. Celkom tak to nie je.

V každej firme sú totiž fixné náklady, ktoré sú každý mesiac skoro rovnaké a nezávisia od produkcie – či je dostatok zákaziek alebo nie (réžia, leasingy, poistky, plat účtovníčky, plat vrátnika a pod.). No a čím je zákaziek menej, tak sa na celkových nákladoch podieľajú fixné náklady – vyšším percentom. Celková ekonomika firmy tak ide dole vodou.


Okrem toho platí prírodný zákon, ktorý platí všeobecne – v prírode, vo vzťahoch a tiež aj v podnikaní – Všetko v prírode aj vo vesmíre – buď narastá alebo sa zmrašťuje" (buď stúpa alebo klesá) Firma buď narastá, expanduje, alebo sa zmenšuje, speje k zániku. Vzťahy medzi ľuďmi (v rodine, na pracovisku) sa tiež buď zlepšujú, alebo sa zhoršujú.

Preto je rozhodnutie podnikateľa vyrábať a predávať viac - a zároveň expandovať, namiesto prepúšťania a uťahovania si opaskov – veľmi DOBRÉ rozhodnutie.

Firmy vyrábajú a predávajú do tej miery – koľko je V OBEHU v ekonomike peňazí. Keď sa šetrí a peňazí v obehu v ekonomike je málo. Výrobcovia nemajú pre koho vyrábať, predajcovia nemajú komu predávať.


ČO S TÝM?

Motorom ekonomiky firemnej, slovenskej je obeživo (objem peňazí v obehu, ktoré sa používajú pri nákupoch a predajoch). No a keď chýbajú eurá, nie je ich dostatok na to, aby mohla ekonomika fungovať dobre, treba hľadať k eurám ešte ďalšie obeživo.


Firma, ktorá sa zaregistruje do bartrového systému, môže svoje výrobky alebo aj služby ponúknuť klientom v rámci bartrového systému, a zarobiť si tak popri eurách ešte NAVIAC – bartrové prostriedky. Tieto bartrové prostriedky potom samozrejme chce míňať – na nákupy cez bartrový systém. V akom objeme firma do bartrového systému svoje výrobky a služby dá, tak v takom objeme si potom výrobky alebo služby z bartrového systému čerpá naspäť – od ľubovoľného klienta bartrového systému.


Do bartrového systému dá firma svoje výrobky a služby (vytvorí si tak nadprodukciu) a naspäť si zoberie z bartrového systému to čo potrebuje na to, aby mohla dobre fungovať a aj sa rozvíjať.


Takto vznikajú zákazky NAVIAC voči zákazkám ktoré sú platené v eurách. Keď nie je dostatok eur v rámci slovenskej ekonomiky – toľko, aby mohla slovenská ekonomika dobre fungovať, tento deficit sa dá znížiť – existenciou a POUŽÍVANÍM bartrových prostriedkov.


PRÍKLAD

Firma OMEGA, s.r.o. je výrobcom nábytku. Vyrába kancelársky nábytok a svoje výrobné a aj montážne kapacity má vyťažené v priemere na 50%. Popri tom má táto firma veľkú administratívnu budovu, kde využíva iba jedno poschodie, druhé poschodie je prázdne. Zákazkami za eurá nevie majiteľ firmy vyťažiť výrobu a ani nájsť vhodného nájomníka do voľných neobsadených priestorov.


- Firma OMEGA, s.r.o. sa zaregistruje v bartrvom systéme VOICE


- Zverejní svoju ponuku v bartrovom informačnom systéme www.superbarter.sk. Do tejto ponuky môže zahrnúť svoj hlavný výrobný program – voľné kapacity na výrobu kancelárskeho nábytku, ale tiež môže zverejniť ponuku voľných kancelárskych priestorov.- Keďže je súčasťou ponuky možnosť platiť za kancelársky nábytok a tiež aj za nájom kancelárií – bartrovou kompenzáciou, tak je to pre klientov bartrového systému ekonomicky veľmi zaujímavé a ohlasujú sa - na základe tejto ponuky.


- Firma OMEGA, s.r.o., ktorá sa zaregistrovala v bartrovom systéme, touto registráciou v podstate získala „viazanú klientelu“, čo je asi najväčším bonusom členstva v bartrovom systéme. Každý klient z bartrového systému, ktorý ide zariaďovať kancelárie, ako prvé – hľadá dodávateľa v bartrovom systéme, pretože nákup cez barter je preňho mimoriadne ekonomicky zaujímavý.


V ČOM JE VÝHODA TOHTO BARTROVÉHO RIEŠENIA

- Klient bartrového systému získa zákazky, ktoré by normálne (za eurá) nemal a ktorými si vyťaží svoje voľné kapacity – vytvorí NADPRODUKCIU


- O objem týchto zákaziek si posilní svoju pozíciu na trhu – na úkor konkurencie


- Od zákazníkov, ktorým dodal svoj nábytok, získa referencie a doporučenia – ich ďalším známym


- Z bartrových zákaziek, tak isto ako z eurových má firma svoj zisk (dokonca pri predajoch cez barter firma nepotrebuje dávať zľavy ako pri predajoch cez eurá), takže pomocou bartrových zákaziek má firma vyššie príjmy, a tak si môže potom firma dovoliť aj väčšie výdaje (napríklad si môže dovoliť investície, modernizáciu a pod.)

 

Chcem sa registrovať Kontakt