KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Ubytovanie Ponúkam ubytovanie v penzióne Horec v peknom prostredí blízko Banskej Bystrice na firemné akcie, školenia, víkendové pobyty... viac >
Nakladače AVANT Klientom bartrového systému ponúkame univerzálne, kĺbové nakladače AVANT, s celoročným využitím. V ponuke je 6 modelových sérií... viac >
Víno Ponúkame kvalitné vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, je to široký sortiment odrôd ako sú Frankovka modrá a Müller Th... viac >
Zimné záhrady Ponúkame návrh a realizáciu zimných záhrad - podľa predstáv zákazníka viac >

Článok: Hodnota umenia bARTer


 Tým Barter News Weekly - 19. júla 2016


Nové umelecké zážitky prichádzajú do Oklahoma City tento rok v lete cez sériu umeleckých navrhnutých programov v Currentbežných Studio, nové experimentálne umenie venuje priestor na posilnenie kultúrneho kapitálu tým, že podporuje rozhovory o umení, spoločenstve a riešení problémov.


Od tohto týždňa spoluzakladatelia Current Studio Kelsey Karper a Romy Owens skúmajú odvekú otázku: "Aké má umelecké dielo cenu?" Prostredníctvom akcie nazvanej bARTer.


Na akcii bARTer, ľudia môžu nakupovať umenie s čímkoľvek okrem peňazí. Tento štýl tichej-aukcie výstavy sa koná vo väčších mestách po celom svete, a Karper a Owens veria, že to je model, ktorý je prospešný pre umelcov ako aj patrónov. Ďalej sa rozvíja rozhovor o hodnote umenia.


Každý so zaujímavým objektom, žiaducou zručnosťou, alebo proste len s aktívnou imagináciou má šancu získať umelecké dielo. Možno účtovník rozhodne, že umelecké dielo stojí za rok finančných služieb, alebo učiteľ hudby za semester hudobných lekcií. Niekto by mohol chcieť obchodovať letenku alebo kus nábytku za konkrétne dielo.


Diváci budú mať vzácnu skúsenosť rokovať s kvalitnou prácou, bez toho, aby ich chuť pod vplyvom mena alebo čísla, a dokonca aj tí, ktorí sa nechcú podieľať na obchode budú nútený uvažovať o hodnote umenia v iných hodnotách ako je dolár.


Tu je návod, ako to funguje: Každé dielo umelca je zobrazené anonymne na výstave. Diváci sú vyzvaní, aby vyplnili bartrový formulár so svojou ponukou na akékoľvek práce, ktoré si želajú. Ponuka je právne záväzná zmluva. Na konci výstavy budú umelci vyberať zo všetkých ponúk urobených na ich prácu a rozhodnú, ktoré (ak vôbec) ponuky by chceli vymeniť za ich prácu.


Zahájenie udalosti bARTer je stanovené na 18 až 21 hod vo štvrtok v Current Studio 1218 N Penn Ave., nasledovaný bARTer párty od 18. do 21. hod v sobotu.

Od nedele do 20. júla, budú ponuky na kresby otvorené v Current Studio počas pravidelných hodín prevádzky, ktoré sú od obeda až 18 hod v stredu cez nedeľu a poludnia až 9 hod vo štvrtok.

Umelci budú mať od 21. júla do 24. na zváženie ponúk za ich prácu, a patrónom bude zaslané oznámenie 25. Júla.

Umelec + Patron Meet Up, kde sa zákazníci môžu stretnúť s umelcami, ktorých práce sú zakúpené a vyzdvihnúť umenie, je stanovená na 6 až 9 hodín večer 28. júla.

Pre viac informácií o bARTer alebo inými Current Studio udalostí, prejdite na www.currentstudio.org.

 

Zdroj:

https://www.barternewsweekly.com/2016/07/current-studio-auction-art-anything-money-barter/