KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Ubytovanie Ponúkam ubytovanie v penzióne Horec v peknom prostredí blízko Banskej Bystrice na firemné akcie, školenia, víkendové pobyty... viac >
Nakladače AVANT Klientom bartrového systému ponúkame univerzálne, kĺbové nakladače AVANT, s celoročným využitím. V ponuke je 6 modelových sérií... viac >
Víno Ponúkame kvalitné vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, je to široký sortiment odrôd ako sú Frankovka modrá a Müller Th... viac >
Zimné záhrady Ponúkame návrh a realizáciu zimných záhrad - podľa predstáv zákazníka viac >

Už aj boháči ponúkajú svoje vily na výmenu. Zarábajú na honbe obyčajných ľudí po luxuseVýmena bola medzi ľuďmi vždy záležitosťou tých chudobnejších. Na webe sa však rozmáhajú už aj stránky, ktoré ponúkajú luxus pre tých, ktorí si ho nemôžu dopriať veľmi často. Môžete tak nájsť let na súkromnom jete, plavbu na jachte milionára alebo iné zážitky, ktoré by sa dali označiť ako luxus za rozumnú cenu.

Ak máte auto a využívate ho len cez týždeň a cez víkend leží v garáži, môžete ho požičať. Zarobíte si tak a nemusíte pohnúť ani prstom. Podobne to funguje aj pre majiteľov chát či rodinných domov. Prenajať môžete celú nehnuteľnosť alebo len izbu. Základ tohto druhu "výmennej ekonomiky" je dôvera. Ľudia na nej fungujú už od nepamäti, svoj boom však zažíva v posledných rokoch. Stránok, ktoré ponúkajú takéto služby pribúda.

Luxus za dostupnú cenu
Najnovšie sa do takzvanej "sharing economy" začali zapájať aj boháči a firmy, ktoré pracujú pre tých majetnejších. Ani nie 30-roční Axelle a Hugo z reportáže francúzskej televízie by mohli o lete súkromným lietadlom len snívať, keby neexistovala stránka, ktorá ponúka odviezť vás v luxuse za cenu (takmer) komerčného letu.

Ako je to možné? Prevádzkovateľ súkromných jetov dostal zákazku vyzdvihnúť bohatého klienta v Londýne. Namiesto toho, aby letel z Paríža do Veľkej Británie prázdny, ponúkol odvoz so všetkým luxusom určeným boháčom na web. Samozrejme takýto zážitok sa kupuje pre špeciálne príležitosti.

 

Za cenu 240 eur na osobu tak mal mladý pár právo na privítanie pilotom, čakanie vo VIP lóži, šampanské na palube a let trochu iného charakteru, aký zažívajú vo všedné dni. Bežná cena za letenku Air France na linke Paríž-Londýn je približne 170 eur.

Svadba na zámku v Toskánsku?
Firma Air B&B je známa tým, že ľudia cez ňu môžu ponúknuť cestovateľom časť svojho bytu, niekedy aj celý. Za sumy, často nižšie ako hotely. O tento biznis je taký veľký záujem, že zviedol aj boháčov. Svoje nehnuteľnosti si však často, kvôli vyššej cene, vymieňajú len medzi sebou.

Na webe môžete nájsť ponuky na prenájom súkromnej vily v Toskánsku alebo zámku vo Francúzsku. Jedna noc vychádza už od 1200 eur, čo už začína byť porovnateľné s cenou, ktorú zaplatíte za sálu na svadbu na Slovensku.

Fakt, že tieto luxusné vily sú ponúkané za dostupné ceny, ešte stále neznamená, že k nim majú prístup všetci, ktorí chcú. Firmy, ktoré weby spravujú, si veľmi precízne vyberajú, koho do nich pustia. Žiadna šanca pre zlodejov.

Hotely v európskych veľkomestách, v dobrej lokalite a priemernej kvalite, stoja na noc od 70 eur. Luxusná varianta Air B&B ponúka celý byt v Paríži (dve spálne, fitnes) za 300 eur, čo by pre dva páry s deťmi mohla byť zaujímavá cena.

Ďalšie weby sa zaoberajú výmenou a prenájmom jácht alebo rýchlych áut za niekoľko miliónov. Nuž, turistický biznis sa rozvíja a vždy sa nájdu ľudia, ktorí si radi z času na čas dovolia to, o čom vo všedný deň len snívajú. 

Zdroj:

http://aktualne.atlas.sk/uz-aj-bohaci-ponukaju-svoje-vily-na-vymenu-zarabaju-na-honbe-obycajnych-ludi-po-luxuse/slovensko/spolocnost/