KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Zimné záhrady Ponúkame návrh a realizáciu zimných záhrad - podľa predstáv zákazníka viac >
Okná Ponúkame plastové ako aj hliníkové okná - dodávka aj s montážou. viac >
Drogéria a chémia Ponúkame na predaj čistiace prostriedky a drogériu. V prípade záujmu nás kontaktujte ohľadom aktuálneho sortimentu a aj aktuáln... viac >
Posilovací stroj Ponúkam na predaj posilovací stroj. Cena je 80€. Barter je 50 %. viac >

Výmenný obchod ´niečo za niečo´ sa volá barter


Yasmeen Lili , 31. januára 2013 14:49

Alebo zber papiera trochu inak! Staré nepotrebné noviny sme vymenili za toaletný pier. Teraz sa už toaleťákom v triede neohadzujeme!

Bratislava 31. januára (TASR) - Od našej pani učiteľky sme dostali za úlohu vyzbierať 100 kg novín, aby sme ich neskôr mohli zameniť za toaletný papier. Dúfala, že potom sa nebudeme už toaleťákom ohadzovať v triede alebo ho zabúdať na WC.


Takýto výmenný obchod “niečo za niečo“ sa nazýva barter.


Podarilo sa nám vyzbierať viac než 100 kg papiera. Noviny sme nemuseli zameniť iba za toaletný papier, ale mali sme na výber. V ponuke boli servítky na utieranie rúk, alebo papierové vreckovky. Oslovili sme viaceré triedy. Pripojili sa k nám však len malí druháčikovia, ktorí zbierali staré noviny tak isto ako my. Do školy k nám prišiel jeden milý pán so žltým autom, v ktorom mal veľkú váhu na naše vyzbierané noviny. Keď sme uvideli číslo na váhe veľmi sme sa potešili. 

Za necelý mesiac sa nám podarilo vyzbierať stanovené kilogramy, ba aj niečo naviac.Tento výmenný obchod sa nám zapáčil, tak sme sa dohodli spolu s druhákmi, že staré noviny budeme zbierať naďalej a znovu ich vymeníme za niečo z ponuky. Trojvrstvový toaletný papier sa nám zdal byť najvýhodnejší a tak sme si ho aj vybrali. Druháčikovia si za svoju vyzbierané noviny nakombinovali utierky spolu s toaletným papierom tak, aby im to presne vyšlo. Nuž aj sme museli použiť trochu matematiky. 
A teraz sa už veru nik neohadzuje toaleťákom v triede, veď musel na neho prispieť trochou roboty. Triedna mala pravdu ;-)

Yasmeen Lili , 8.C, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava

Zdroj:

http://skolskyservis.teraz.sk/zakladne-skoly/zber-papiera-barter-tilgnerova-zs/1312-clanok.html?combinedGlobalTab_webmagazin=0