KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Elektrický diamantový jadrový vŕtací stroj REMS Picus S3 + vŕtacie korunky Profesionálny elektrický diamantový jadrový vŕtací stroj pre jadrové vŕtanie v železobetóne. Predávame celok - Elektrický diama... viac >
Píla MLI 01H Predám Pásovú pílu s hydraulikou MLI 01H - Píla je plne funkčná v prevádzke. Možnosť odskúšania. Je riadená počítačom ale takt... viac >
Technológia na výrobu jednovrstvových betónových výrobkov Ponúkame na predaj technológiu na výrobu betónových prvkov - tenkostenné tvárnice, stratené debnenie, obrubníky, komínové tvaro... viac >
Frézka TOS FV2a Ponúkam na predaj frézku. Je nutné opraviť priečny posuv. Pre viac info mi volajte alebo píšte. Po dohodnutí termínu nutný osob... viac >

Problémom je, že všetci šetria. Slováci aj Česi


 

Zlato sa správa ako akcie. Prečítajte si analýzu Next Finance.

 

V jednom sa česká a slovenská ekonomika nelíšia. Konkrétne vysokým prepadom stavebnej produkcie. Na Slovensku klesla v júni o 12 %. Za tým nestojí nič iné ako ochladenie trhu s nehnuteľnosťami po stavebnom boome, ktorý trval do roku 2008.
Netreba si nič nahovárať, rok 2012 bude štvrtým rokom po sebe, kedy stavebná produkcia na Slovensku zaznamená výrazný pokles.
Problémom je, že všetci šetria. Šetria tak domácnosti, ako aj štát. Nikto nechce stavať. A situácia sa len tak nezlepší. Stav vecí v eurozóne sa postará o to, že domáci dopyt po výstavbe naďalej zostane extrémne slabý.

Dolár sa voči euru vo štvrtok posilnil na 1,23 USD/EUR

 

Optimizmus z prisľúbenej akcie ECB sa pomaly stráca. Oveľa viac sa investori zameriavajú na reálne údaje z ekonomiky. Najväčší záujem bol o informácie z Číny. Trhy počítali s tým, že sa čínsky priemysel trochu spamätá. Avšak opak bol pravdou.
Všetkým sa rozplynuli nádeje, že by Čína svojou pomocou a dopytom po európskych dlhopisoch mohla vytiahnuť eurozónu z dlhových problémov.

V krátkom čase by cena zlata mala byť nižšia ako dnes

 

V posledných mesiacoch vývoj ceny zlata jasne dokazuje, že zlato sa vyvíja rovnako ako akcie a iné rizikové aktíva. O zlate teda určite nemôžeme hovoriť ako o bezpečnom aktíve. Rovnako ako akcie vykazuje dnes zlato mierne rastúci trend, ktorý je ale limitovaný bariérou na úrovni 1630 dolárov.
A čo urobí cena zlata z technického pohľadu? Technické indikátory odporúčajú zlato na nákup. Má teda ešte šancu dostať sa na úroveň 1630 dolárov. Avšak táto hranica by mala byť pre zlato konečnou a jeho cena by sa mala opäť vrátiť späť k úrovni 1600 dolárov.
 
Zdroj: