KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Hnojivo bi-omin 1 - na trávu Ponúkame komplexný systém hnojenia trávnika v priebehu celého vegetačného roka. Tekuté hnojivo bi-omin 1 na trávu je koncentrov... viac >
Tonery Ponúkame reno­vo­vané aj origi­nálne kazety pre tlačiarne a špeciálne tlačové zaria­denia. viac >
Ubytovanie Ponúkam ubytovanie v penzióne Horec v peknom prostredí blízko Banskej Bystrice na firemné akcie, školenia, víkendové pobyty... viac >
Nakladače AVANT Klientom bartrového systému ponúkame univerzálne, kĺbové nakladače AVANT, s celoročným využitím. V ponuke je 6 modelových sérií... viac >

Egypt ponúka Turecku Barter na Business


Egypt ponúka Turecku Barter na Business


Egypt by sa mohol stať vstupnou bránou pre turecké firmy v ich zámere na vstup na nové trhy v Afrike, povedal predstaviteľ najvyššej egyptskej obchodnej skupiny.

"Turecké firmy sa zaujímajú o preniknutie do 19 afrických krajín, cez Egypt," povedal Hussein Sabbour, predseda Egyptskej obchodnej asociácie (EBA), ako uvádza Hürriyet Daily News, včera na 12. egyptsko-tureckom rokovaní obchodnej rady v Istanbule.

Ako člen spoločného trhu pre východnú a južnú Afriku (COMESA), Egypt v súčasnej dobe neplatí žiadne dane alebo colné poplatky za tovar v rámci obchodovania s inými členskými štátmi, medzi ktoré patrí Keňa, Demokratická republika Kongo, Sudán, Uganda, Zambia a Zimbabwe . "To je veľká výhoda pre turecké firmy investovať v rozvojových krajinách v Afrike."

Sabbour povedal, že egyptské stavebné a poradenské firmy si taktiež vyvinuli záujem o partnerstvo s tureckými stavebnými firmami, ktoré už pôsobia v Rusku a Turkménsku. " Ak otvoríme dvere do Afriky pre turecké firmy, môžeme vytvoriť partnerstvo s tureckými spoločnosťami, pri realizácii stavebných projektov v Rusku a Turkménsku."

Ďalším dôvodom pre zvýšený záujem tureckých firiem v porevolučnom Egypte, Sabbour povedal, je vyvážať výrobky, predovšetkým textil, na americký trh bez colných poplatkov. "Turecko musí zaplatiť značné colné a daňové poplatky pre export výrobkov do USA. Tomu by sa dalo zabrániť v partnerstve s egyptskou spoločnosťou."

Tiež povedal, že medzi tureckými a egyptskými firmami prebiehajú rozhovory o ich partnerstve, bez uvedenia názvov týchto firiem.

"Bilaterálny obchod medzi Tureckom a Egyptom dosiahol v novembri 3.480.000.000 dolarov . Naším cieľom je dosiahnuť 10 miliárd dolárov za niekoľko rokov, " povedal Ismail El-Nagdy, egyptský námestník ministra priemyslu a zahraničného obchodu, pre Daily News. Povedal, že Roll-On/Roll-Off (RORO) služby medzi Stredozemným tureckým prístavom Mersin a egyptským mestom Alexandria začnú fungovať budúci rok a podporí sa tak obchod medzi krajinami.
Turecko má v súčasnej dobe takmer 5 miliárd amerických dolárov priamych investícií v Egypte, hoci toto číslo je možné zdvojnásobiť v najbližších piatich rokoch, podľa Zuhal Mansfield, vedúceho turecko-egyptskej obchodnej rady na zahraničné ekonomické vzťahy Turecka rady.

Takmer 7.000 firiem v Turecku sú výrobcovia čo robia vývoz výrobkov na egyptský trh, zatiaľ čo 200 tureckých firiem v súčasnosti pracuje s 80 závodmi priamo v Egypte, povedal Abderahman Salaheldin, Egyptský veľvyslanec v Ankare.

Aj napriek politickým nepokojom v Egypte, ktoré začali v januári, Turecko zvýšilo vývoz na 2.290.000.000 dolarov v prvých 10 mesiacoch roka z 1.890.000.000 dolárov, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Egyptský export do Turecka tiež vzrástol na 1,9 miliardy dolárov v prvých 10 mesiacoch roka, a to zo 795 miliónov dolárov oproti rovnakému obdobiu v roku 2010.