KLIENT

Prihlásenie do klientskej zóny
Prihlásiť >

POŽIADAVKY

Rýchly výber >

Najnovšie ponuky (4)

Zimné záhrady Ponúkame návrh a realizáciu zimných záhrad - podľa predstáv zákazníka viac >
Okná Ponúkame plastové ako aj hliníkové okná - dodávka aj s montážou. viac >
Drogéria a chémia Ponúkame na predaj čistiace prostriedky a drogériu. V prípade záujmu nás kontaktujte ohľadom aktuálneho sortimentu a aj aktuáln... viac >
Posilovací stroj Ponúkam na predaj posilovací stroj. Cena je 80€. Barter je 50 %. viac >

Článok eTREND - barter


Barter alternatíva, ak ju potrebujete


Bezhotovostná výmena tovaru a služieb môže byť ďalším obchodným kanálom
16.06.2009 / Ján Blažej

Nemôže byť nič jednoduchšie: vyrob alebo poskytni službu, zinkasuj a za zarobené kúp, čo potrebuješ. Aj Košičan Maroš Hanko to tak robí vo svojom pneuservise. Už vyše dva roky však okrem toho aj barteruje a urobil okolo päťdesiat obchodov.
Poskytol najmä pneumatiky, disky i servisné práce a zbavil sa aj prebytočného solária. To, čo do barterového kolotoča priniesol, malo hodnotu 1,2 milióna korún (takmer 40-tisíc eur). Vynieslo mu to do servisu vykurovacie teleso a najmä barterový partner mu stavia novú budovu. Istý majiteľ autoservisu časť stavebných prác dodávateľovi uhradil poskytnutím servisu pre jeho vozidlá.


Firma Adara Slovakia z Hlohovca, najväčší slovenský výrobca športovísk, ihrísk a tenisových kurtov, za svoju produkciu získala automobily, okná, zateplenie budovy a hotelové služby. Počas troch rokov urobila dve desiatky barterov za zhruba šesťdesiattisíc eur.
„Tie obchody by sa priamymi platbami asi neuskutočnili,“ myslí si spolumajiteľ spoločnosti René Šimanský. Väčšinu drahých áut, domy, byty, zájazdy, televízory, počítače v súťažiach televízií, rádií, novín a časopisov médiá nenakúpili, ale vybarterovali. Za reklamný priestor. Nebyť barterov, sotva by bolo na bilbordoch toľko ponúk hotelov či cestovných kancelárií. Neboli by na ne peniaze.

 

Celý článok si môžete prečítať tu:

zdroj: http://profit.etrend.sk/biznis/barter-alternativa-ak-ju-potrebujete.html